Yhteystiedot

Mainostoimisto Fabrik Oy
y-tunnus: 1059043-8

p.0400 997 737 info@fabrik.fi
Nurmeksentie 4, 2. krs, 80100 Joensuu
Kellosilta 7, 00520 Helsinki


Laskutustiedot

Verkkolaskut

FI49 57700 52012 8577 / Osuuspankki (OKOYFIHH) / Finvoice

Paperilaskut

Mainostoimisto Fabrik Oy / Ostolaskut 3557E
PL 72 00521 Helsinki

Jere Lehtosaari Jere
Jere Lehtosaari

asiakkuuspäällikkö
0400 576 576
jere@fabrik.fi

Jonne Martikainen Jonne
Jonne Martikainen

asiakkuusjohtaja
050 505 6990
jonne@fabrik.fi

Pia Kontturi Pia
Pia Kontturi

varatoimitusjohtaja
050 374 9933
pia@fabrik.fi

Perttu Kouvalainen Perttu
Perttu Kouvalainen

toimitusjohtaja
0400 570 270
perttu@fabrik.fi

Marikki van Ooik Marikki
Marikki van Ooik

tuottaja
040 706 8454
marikki@fabrik.fi

Timo Kupiainen Timo
Timo Kupiainen

konseptisuunnittelija
0400 997 757
timo@fabrik.fi

Jonna Ekroos Jonna
Jonna Ekroos

planner
050 597 8183
jonna@fabrik.fi

Mika Sormunen Mika
Mika Sormunen

digital planner
050 525 8970
mika@fabrik.fi

Jenni Huurinainen Jenni
Jenni Huurinainen

copywriter
äitiyslomalla

Reetta Haverinen Reetta
Reetta Haverinen

junior copywriter
050 467 6624
reetta@fabrik.fi

Eeva Pentikäinen Eeva
Eeva Pentikäinen

junior copywriter
0400 997 757
eeva@fabrik.fi

Nina Vartiainen Nina
Nina Vartiainen

talousassistentti
050 343 0201
nina@fabrik.fi

Harri Ryynänen Harri
Harri Ryynänen

strategi
040 562 7009
harri@fabrik.fi

Marika Ailio Marika
Marika Ailio

toimistosihteeri
0400 997 737
marika@fabrik.fi

Ville Timonen Ville
Ville Timonen

AD, luova johtaja
0400 997 757
ville@fabrik.fi

Terhi Korhonen Terhi
Terhi Korhonen

graafinen suunnittelija, valokuvaaja
044 713 5157
terhi@fabrik.fi

Henna Vartiainen Henna
Henna Vartiainen

graafinen suunnittelija
0400 997 757
henna@fabrik.fi

Jenna Kettunen Jenna
Jenna Kettunen

AD-assistentti
0400 997 757
jenna@fabrik.fi

Anni Lampinen Anni
Anni Lampinen

junior copywriter
0400 997 757
anni@fabrik.fi

Krista Saukkonen Krista
Krista Saukkonen

AD-assistentti
0400 997 757
krista@fabrik.fi

Patrik Eronen Patrik
Patrik Eronen

AD-assistentti
0400 997 757
patrik@fabrik.fi

Jarmo Jääskeläinen Jarmo
Jarmo Jääskeläinen

web developer
044 366 3805
jarmo@fabrik.fi

Jesse Kivivuori Jesse
Jesse Kivivuori

web developer
044 366 3805
jesse@fabrik.fi

Aki Mustonen Aki
Aki Mustonen

junior web developer
044 366 3805
aki@fabrik.fi

Juuso Perttilahti Juuso
Juuso Perttilahti

web developer trainee
044 366 3805
juuso@fabrik.fi

Joonas Haukka Joonas
Joonas Haukka

digi AD
044 366 3805
joonas@fabrik.fi

Markus Haataja Markus
Markus Haataja

AD
0400 997 757
markus@fabrik.fi

Outi Kuikka Outi
Outi Kuikka

projektipäällikkö
äitiyslomalla

Outi Vornanen Outi
Outi Vornanen

graafinen suunnittelija
0400 997 757
vode@fabrik.fi

Päivi Kaasinen Päivi
Päivi Kaasinen

AD
0400 997 757
paivi@fabrik.fi

Sami Korhonen Sami
Sami Korhonen

AD
0400 997 757
sapa@fabrik.fi

Tuomas Kortelainen Tuomas
Tuomas Kortelainen

video creator
0400 997 757
tuomas@fabrik.fi

Miika Puurunen Miika
Miika Puurunen

video creator
0400 997 757
miika@fabrik.fi

Yhteystiedot

Mainostoimisto Fabrik Oy
y-tunnus: 1059043-8

p.0400 997 737 info@fabrik.fi
Nurmeksentie 4, 2. krs, 80100 Joensuu
Kellosilta 7, 00520 Helsinki


Laskutustiedot

Verkkolaskut

FI49 57700 52012 8577 / Osuuspankki (OKOYFIHH) / Finvoice

Paperilaskut

Mainostoimisto Fabrik Oy / Ostolaskut 3557E
PL 72 00521 Helsinki

Marikki sen kertoo: kohta fabriklaisia on jo 41 💕💕💕#mainostoimistofabrik
❤ Rakkautta (ja sydänkarkkeja) päivään - varsinkin niille ihanille, joita äideiksikin kutsutaan ❤.
🎉Kuka arvaa ensimmäisenä näiden kolmen kuvavihjeen perusteella, mikä oli eilisten Fabrik-bileiden teema(maa)?🎉
⛄Lämpömittarin lukemat antoivat vielä viime viikolla ymmärtää, että olisi korkea aika viedä kesäkalusteet jo pihalle. No - eipä ole kiikuissa ollut ruuhkaa viime päivinä. ⛄
Homma hanskassa (ja hanskat hukassa - vai miten sitä sanottiin..?) 👍! #raksalla #mainostoimistofabrik #jyväskylä #duunihommia #keikkaapukkaa #peukku #thumbsup
#itsatrap #dishwashersafe ❓
🎉Yippee! Fluentin uutuuttaan kiiltävät verkkosivut on nyt julki! Käyppäs vilkaisemassa: ➡ fluentprogress.fi Nyt on hyvä lähteä vapun viettoon! 🎉
Fabriklaiset reissussa - taas! Terveisiä laittavat tällä kertaa Jonna, Jani ja Johanna Outokummusta! Sää näyttää olevan varsin keväinen 😎👍.
Kansikuvapoika vm. 81 💘 #mainostoimistofabrik #kuvaukset #photoshooting #finnishboy
🎉🎈Akavatalon vappuetkot alkamassa ja paikalla on kova Fabrik-edustus: Pia, Eeva ja Jonne! 🎉🎈 Kylmää skumppaa, hyvää ruokaa, vapputerveisten lähettelyä ja ilmapalloja - mitä sitä muuta tähän keskiviikkoon kaipaisikaan! Kippis!
Tänään työn alla brändivideo ➡️ Ville ja suihkepullo taas vauhdissa ✌️#mainostoimistofabrik #kuvauspäivä #videoshoot #photoshoot #makingof #leijonatyövaatteet
💭👶Pieni vieras kylässä toimistolla. Tässä hänen "työpisteensä". Puitteet luovien ideoiden syntymiselle ovat ainakin kunnossa - vai mitä? 👶💭
Kiitos Akin mummolle, joka ruokki tänään 30 ja rapiat fabriklaista maailman parhailla itsetehdyillä piirakoilla ❤ #mainostoimistofabrik #karjalanpiirakka #karelianpie #officefood #varikkosonni
Joko olet käynyt vilkaisemassa, minkälaisiin kääreisiin tori on kiedottu? Tuon meillä suunnitellun laitamateriaalin määräksi tuli huimat 157,8 metriä, ja sen painamisesta vastasi #punamusta. Ja kuten näkyy, visussa vilkkuvat monet tutut paikat, yritykset ja aiheet. Kuinka monta tuttua brändiä bongaat? 😉Ja psst! Kannattaa käydä myös kurkkimassa hauskoista kurkistusaukoista, kuinka toriurakka etenee. Kerrankin kurkistelu aidan taakse on sallittu!😊 #joensuu #joensuunkaupunki #mainostoimistofabrik #joensuuntori #pko #koli #monitoimihuolto #pkterveys #utranuusiteatteri #toriparkki #timosenauto #osuuskaupparock #kekäle #bomba #laitamainos #kaupunkikeskusta #sneakpeak
Kuinka monta fabriklaista tarvitaan sitomaan mallitytön rusetti? 🎀🎥💁🏼 #mainostoimistofabrik #kuvaukset #photoshooting #kekäle #kevätmuoti
🚀🚀Nyt se on julki!!🚀🚀digiagenda.fi 🔸 Check it out!🔸#kauppakamari #mainostoimistofabrik #webpage #digitalisaatio #digi
🌟Firma kasvoi tänään neljällä uudella huipputyypillä! Tervetuloa jengiin Teemu, Jani, Johanna ja Elina!🌟 #mainostoimistofabrik
Se ois kuulkaas kevät ☀️ sen kunniaksi Mustavaaran rinteissä nähtiin tänään rutkasti pinkkiä klaania jälkikasvuineen 🎿⛷🏂🏅🏆🏵 #mainostoimistofabrik #mustavaara #tyhy #rinteessä
Joskus toimistotyöläinenkin saa kypärän työtehtävissään päähän. Seuraavalla kerralla tosin kenkävalintaa pitää harkita tarkemmin 🙊#mainostoimistofabrik #vanhakaivos #kaivos
💤"Nukkuminen on ajanhukkaa - varsinkin nyt!"💤 - mistä on kyse, se selviää: ➡️www.sleeplessjoensuu.fi⬅️ #mainostoimistofabrik #kuntavaalit2017 #sleeplessjoensuu #joensuu