Yhteystiedot

Mainostoimisto Fabrik Oy
y-tunnus: 1059043-8

p.0400 997 737 info@fabrik.fi
Nurmeksentie 4, 2. krs, 80100 Joensuu
Kellosilta 7, 00520 Helsinki


Laskutustiedot

Verkkolaskut

FI49 57700 52012 8577 / Osuuspankki (OKOYFIHH) / Finvoice

Paperilaskut

Mainostoimisto Fabrik Oy / Ostolaskut 3557E
PL 72 00521 Helsinki


Jonne Martikainen Jonne
Jonne Martikainen

asiakkuusjohtaja
050 505 6990
jonne@fabrik.fi

Pia Kontturi Pia
Pia Kontturi

varatoimitusjohtaja
050 374 9933
pia@fabrik.fi

Perttu Kouvalainen Perttu
Perttu Kouvalainen

toimitusjohtaja
0400 570 270
perttu@fabrik.fi

Marikki van Ooik Marikki
Marikki van Ooik

opintovapaalla


Anni Vento Anni
Anni Vento

tuottaja
044 7305 338
anni@fabrik.fi

Timo Kupiainen Timo
Timo Kupiainen

konseptisuunnittelija
0400 997 757
timo@fabrik.fi

Jonna Ekroos Jonna
Jonna Ekroos

planner
050 597 8183
jonna@fabrik.fi

Mika Sormunen Mika
Mika Sormunen

senior digital marketing specialist
050 525 8970
mika@fabrik.fi

Jenni Huurinainen Jenni
Jenni Huurinainen

copywriter
0400 997 757
jenni@fabrik.fi

Annika Lius Annika
Annika Lius

markkinointiviestinnän suunnittelija
0400 997 757
annika.lius@fabrik.fi

Annika Martikainen Annika
Annika Martikainen

junior copywriter
0400 997 757
annika.martikainen@fabrik.fi

Eeva Pentikäinen Eeva
Eeva Pentikäinen

junior copywriter
044 713 5157
eeva@fabrik.fi

Nina Vartiainen Nina
Nina Vartiainen

talousassistentti
050 343 0201
nina@fabrik.fi

Harri Ryynänen Harri
Harri Ryynänen

chief digital officer
040 562 7009
harri@fabrik.fi

Ville Timonen Ville
Ville Timonen

AD, luova johtaja
050 4120 368
ville@fabrik.fi

Terhi Korhonen Terhi
Terhi Korhonen

opintovapaalla


Henna Vartiainen Henna
Henna Vartiainen

graafinen suunnittelija
0400 997 757
henna@fabrik.fi

Jenna Kettunen Jenna
Jenna Kettunen

AD-assistentti
0400 997 757
jenna@fabrik.fi

Ville Kivihalme Ville
Ville Kivihalme

Tuotanto-AD
0400 997 757
kille@fabrik.fi

Krista Saukkonen Krista
Krista Saukkonen

AD-assistentti
0400 997 757
krista@fabrik.fi

Jarmo Jääskeläinen Jarmo
Jarmo Jääskeläinen

web developer
044 366 3805
jabe@fabrik.fi

Jesse Kivivuori Jesse
Jesse Kivivuori

senior web developer
044 366 3805
jesse@fabrik.fi

Aki Mustonen Aki
Aki Mustonen

digital marketing specialist
044 366 3805
aki@fabrik.fi

Maria Eronen Maria
Maria Eronen

junior marketing analyst
044 366 3805
maria@fabrik.fi

Juuso Perttilahti Juuso
Juuso Perttilahti

web developer
044 366 3805
juuso@fabrik.fi

Joonas Haukka Joonas
Joonas Haukka

digi AD
044 366 3805
joonas@fabrik.fi

Markus Haataja Markus
Markus Haataja

AD
opintovapaalla

Outi Kuikka Outi
Outi Kuikka

tuottaja

outi.kuikka@fabrik.fi

Outi Vornanen Outi
Outi Vornanen

graafinen suunnittelija
0400 997 757
vode@fabrik.fi

Päivi Kaasinen Päivi
Päivi Kaasinen

AD
0400 997 757
paivi@fabrik.fi

Sami Korhonen Sami
Sami Korhonen

AD
0400 997 757
sapa@fabrik.fi

Pasi Seppänen Pasi
Pasi Seppänen

graafinen suunnittelija
040 167 5776
pasi@fabrik.fi

Henni Tuomainen Henni
Henni Tuomainen

AD-assistentti
0400 997 757
henni@fabrik.fi

Tuomas Kortelainen Tuomas
Tuomas Kortelainen

video creator
0400 997 757
tuomas@fabrik.fi

Miika Puurunen Miika
Miika Puurunen

video creator
0400 997 757
miika@fabrik.fi

Samuli Kuittinen Samuli
Samuli Kuittinen

photographer
0400 997 757
samuli@fabrik.fi

Laura Karvonen Laura
Laura Karvonen

AD-assistentti
0400 997 757
laura@fabrik.fi

Elina Riikonen Elina
Elina Riikonen

tuottaja
050 530 6809
elina@fabrik.fi

Johanna Pirinen Johanna
Johanna Pirinen

tuottaja
050 375 6951
johanna@fabrik.fi

Sini Heinoja Sini
Sini Heinoja

junior copywriter
0400 997 757
sini@fabrik.fi

Teemu Huuki Teemu
Teemu Huuki

junior copywriter
0400 997 757
teemu@fabrik.fi

Joni Ylimäki Joni
Joni Ylimäki

junior copywriter
0400 997 757
joni@fabrik.fi

Niko Immonen Niko
Niko Immonen

visuaalinen suunnittelija
0400 997 757
niko@fabrik.fi

Yhteystiedot

Mainostoimisto Fabrik Oy
y-tunnus: 1059043-8

p.0400 997 737 info@fabrik.fi
Nurmeksentie 4, 2. krs, 80100 Joensuu
Kellosilta 7, 00520 Helsinki


Laskutustiedot

Verkkolaskut

FI49 57700 52012 8577 / Osuuspankki (OKOYFIHH) / Finvoice

Paperilaskut

Mainostoimisto Fabrik Oy / Ostolaskut 3557E
PL 72 00521 Helsinki


Me ollaan aika onnellisia: @jenn1hoo palasi äippälomalta & tänään kaikki saa yllärin salaiselta ystävältään 💕#ystävänpäivä #ihanattyypit #mainostoimistofabrik
Kiitos! Erityisesti @fightbackpekka - sulatit sydämemme 💖 #slapseminaari #kymmenenpistettä #papukaijamerkki
Päivän onnistunein #polaroid @huge_t 📸 #slapseminaari #slap2018 #slap
Kille&co valmiina ikuistamaan kaikki huiput SLAP-vieraat 📸 #slapseminaari #slap2018 #slap #mainostoimistofabrik
AV-velhot Tuomas&Miika #slapseminaari #slap2018 #slap #mainostoimistofabrik
Perttu&opiskelijat ”täpinöissä” #slapseminaari #mainostoimistofabrik
🔜 #slapseminaari #slap2018 #slap
Muutama yö ja Joensuussa kuullaan mm. Finlaysonin Jukka Kurttilaa 🔥💯‼️seuraa tapahtumaa @slapseminaari #slapseminaari
🔝Torstaina on aika herätellä aivonystyrät talviunesta, mukana mm. Kurttila&Hyysalo 🔜 www.slap.fi #slapseminaari #joensuu
Kyllä tyylikäs penaali naisen koulutiellä pitää⚡️Meidän ihana Marikki lähtee opiskelemaan ja palaa 9kk päästä entistä tykimpänä takaisin⚡️#peoplefirst #hyväämatkaa
Tulkoon rakkaus ihmisrintaan, silloin joulu luonamme on!
Meitä on aika paljon. Ja tänään on juhlat🎅🏻 #mainostoimistofabrik #pikkujoulut #sulkahatussa
Fabriklainen voi tehdä baarissakin oikein 💖 #mainostoimistofabrik #pikkujoulut #kymmenenpistettä
Jos valtiovalta kerran käskee kahville klo 14, niin myös tehdään ☕️ ruudun päässä myös työkaverit Helsingistä ja Turusta ✨ #kahvipaussi #kahviajakakkua #suomi100
Day 2 with all the AI, VR, AR 🔮 #slush #slush17
Täällä jos missä syntyy timantteja.
No hei, voiko marraskuista perjantaita paremmin aloittaa kuin juhlimalla rohkeutta?!?! 🥂#kymmenenpistettä #papukaijamerkki #juhlat #mainostoimistofabrik #peoplefirst
⚡️Go hard or go home ja silleen⚡️kiitos ”kevyestä” treenistä @tfwjoensuu, kyllä tää tärinä varmaan huomenissa helpottaa 😅#liikuntapäivä #nopainnogain #mainostoimistofabrik #tfwjoensuu #tfw #sulkahattuun
@kalinkinajulia työharjoittelun rääppiäiset, läksiäiskakkua, eksklusiivinen pipo korville ja lähtölaukaus kohti tulevaisuutta! Onnea matkaan ja tule vielä takaisin! #työharjoittelu #trainee #mainostoimistofabrik #fabriklaiset #pipo
Kuvauspäivä alkaapi kohta puoleen olla pulkassa 🎬 #kuvauspäivä #videoshoot #allasseapool #mainostoimistofabrik