Yhteystiedot

Mainostoimisto Fabrik Oy
y-tunnus: 1059043-8

p.0400 997 737 info@fabrik.fi
Nurmeksentie 4, 2. krs, 80100 Joensuu
Kellosilta 7, 00520 Helsinki


Laskutustiedot

Verkkolaskut

FI49 57700 52012 8577 / Osuuspankki (OKOYFIHH) / Finvoice

Paperilaskut

Mainostoimisto Fabrik Oy / Ostolaskut 3557E
PL 72 00521 Helsinki

Jere Lehtosaari Jere
Jere Lehtosaari

asiakkuuspäällikkö
0400 576 576
jere@fabrik.fi

Jonne Martikainen Jonne
Jonne Martikainen

asiakkuusjohtaja
050 505 6990
jonne@fabrik.fi

Pia Kontturi Pia
Pia Kontturi

varatoimitusjohtaja
050 374 9933
pia@fabrik.fi

Perttu Kouvalainen Perttu
Perttu Kouvalainen

toimitusjohtaja
0400 570 270
perttu@fabrik.fi

Marikki van Ooik Marikki
Marikki van Ooik

tuottaja
0400 212 191
marikki@fabrik.fi

Timo Kupiainen Timo
Timo Kupiainen

konseptisuunnittelija
0400 997 757
timo@fabrik.fi

Jonna Ekroos Jonna
Jonna Ekroos

planner
050 597 8183
jonna@fabrik.fi

Mika Sormunen Mika
Mika Sormunen

digital planner
0400 997 757
mika@fabrik.fi

Jenni Huurinainen Jenni
Jenni Huurinainen

copywriter
äitiyslomalla

Reetta Haverinen Reetta
Reetta Haverinen

junior copywriter
050 467 6624
reetta@fabrik.fi

Eeva Pentikäinen Eeva
Eeva Pentikäinen

junior copywriter
0400 997 757
eeva@fabrik.fi

Nina Vartiainen Nina
Nina Vartiainen

toimistosihteeri
0400 997 737
nina@fabrik.fi

Harri Ryynänen Harri
Harri Ryynänen

strategi
040 562 7009
harri@fabrik.fi

Marika Ailio Marika
Marika Ailio

sihteeriharjoittelija
0400 997 737
marika@fabrik.fi

Ville Timonen Ville
Ville Timonen

AD, luova johtaja
0400 997 757
ville@fabrik.fi

Terhi Korhonen Terhi
Terhi Korhonen

graafinen suunnittelija, valokuvaaja
044 713 5157
terhi@fabrik.fi

Henna Vartiainen Henna
Henna Vartiainen

graafinen suunnittelija
0400 997 757
henna@fabrik.fi

Jenna Kettunen Jenna
Jenna Kettunen

AD-assistentti
0400 997 757
jenna@fabrik.fi

Anni Lampinen Anni
Anni Lampinen

junior copywriter
0400 997 757
anni@fabrik.fi

Krista Saukkonen Krista
Krista Saukkonen

AD-assistentti
0400 997 757
krista@fabrik.fi

Patrik Eronen Patrik
Patrik Eronen

AD-assistentti
0400 997 757
patrik@fabrik.fi

Jarmo Jääskeläinen Jarmo
Jarmo Jääskeläinen

web developer
044 366 3805
jarmo@fabrik.fi

Jesse Kivivuori Jesse
Jesse Kivivuori

web developer
044 366 3805
jesse@fabrik.fi

Aki Mustonen Aki
Aki Mustonen

junior web developer
044 366 3805
aki@fabrik.fi

Juuso Perttilahti Juuso
Juuso Perttilahti

web developer trainee
044 366 3805
juuso@fabrik.fi

Joonas Haukka Joonas
Joonas Haukka

digi AD
044 366 3805
joonas@fabrik.fi

Markus Haataja Markus
Markus Haataja

AD
0400 997 757
markus@fabrik.fi

Outi Kuikka Outi
Outi Kuikka

projektipäällikkö
äitiyslomalla

Outi Vornanen Outi
Outi Vornanen

graafinen suunnittelija
0400 997 757
vode@fabrik.fi

Päivi Kaasinen Päivi
Päivi Kaasinen

AD
0400 997 757
paivi@fabrik.fi

Sami Korhonen Sami
Sami Korhonen

AD
0400 997 757
sapa@fabrik.fi

Tuomas Kortelainen Tuomas
Tuomas Kortelainen

video creator
0400 997 757
tuomas@fabrik.fi

Miika Puurunen Miika
Miika Puurunen

video creator
0400 997 757
miika@fabrik.fi

Yhteystiedot

Mainostoimisto Fabrik Oy
y-tunnus: 1059043-8

p.0400 997 737 info@fabrik.fi
Nurmeksentie 4, 2. krs, 80100 Joensuu
Kellosilta 7, 00520 Helsinki


Laskutustiedot

Verkkolaskut

FI49 57700 52012 8577 / Osuuspankki (OKOYFIHH) / Finvoice

Paperilaskut

Mainostoimisto Fabrik Oy / Ostolaskut 3557E
PL 72 00521 Helsinki

Joskus toimistotyöläinenkin saa kypärän työtehtävissään päähän. Seuraavalla kerralla tosin kenkävalintaa pitää harkita tarkemmin 🙊#mainostoimistofabrik #vanhakaivos #kaivos
💤"Nukkuminen on ajanhukkaa - varsinkin nyt!"💤 - mistä on kyse, se selviää: ➡️www.sleeplessjoensuu.fi⬅️ #mainostoimistofabrik #kuntavaalit2017 #sleeplessjoensuu #joensuu
✨Tuoreimmissa Joensuun uutisissa vähän #sneakpeak ia siitä, mitä kaupungin katukuvassa pian näkyy tavalla jos toisella. Mut pointti on: NYT EI NUKUTA! ✨ #sleeplessjoensuu #kuntavaalit2017 #joensuu #mainostoimistofabrik #joensuunuutiset #konseptisuunnittelu
Päivän päättää Suomen kuudennentoista verkkosivuston tekijä Mikko Hyppönen F-Securelta #nextmfi #huikeeta
"Tulevaisuuden työntekijä ei ole tietotyöläinen vaan mielikuvitustyöläinen" - Rob Norman #nextmfi
Lehti-ilmoitus, jossa on munaa 💪🏼😁💥Meistä on ihan huippua päästä tekemään kansainvälistä markkinointia Mantsisen kanssa. Digitrendien maailmassa on myös kivaa, että lehteä plärätessä törmää omaan kädenjälkeen! #mainostoimistofabrik #mantsinen #materialhandling #marketing #markkinointi #printti
Meidän "ukkia" (a.k.a. @puntarikaarenparoni) meinaa #ikänäkö vaivata, niin hankittiin vähän reilumman kokoinen apunäyttö 😁✨! #mainostoimistofabrik #mainostoimistoarki #näinmeillä #nonyt #attheoffice #duunissa #toimistolla
☕️ #päivänparashetki ☕️ - ainakin näin #maanantai na! Paina ❤️, jos oot samaa mieltä! ☺️ #aamukahvi #mainostoimistofabrik #mainostoimistoarki #morning #newweek #uusiviikko #päiväkäyntiin #sumppi #ineedcoffee
Siteet silmille, köydestä kiinni ja kohti määränpäätä X. Näissä tunnelmissa alkoivat eiliset #firmanbileet 🙈✨. Hengissä selvittiin ja nyt ollaan rohkeita kuin leijonat 🦁✨! #mainostoimistofabrik #umpihanki #mitähäntästätulee #joensuu #apua #rohkeus #mainostoimistoarki #juhlahumut
Ketä muita jänskättää?!!! Tänään on nimittäin meidän bileet, jonne tarvitaan mukaan toppavaatteet ja uikkarit. Muuta ei sitten tiedetäkään 👻😈🦁😱 #firmanjuhlat #leijonabileet #mainostoimistofabrik
Tänään oli palaveritarjoilut enemmän kuin kohdillaan ✨👌🏻! Kyllä ne @utranuittotupa laiset osaa nää kakkuhommat! #mainostoimistofabrik #utranuittotupa #nam #palaverihommia #nam #cake #kakku #saakosantsata #mainostoimistoarki #kakkuakiitos #kelpoo #sugaroverload #kakkutaide #jotkutosaa
Mitäs mieltä tämän vuotisen Start me up -liikeideakilpailun uudesta ilmeestä? Meikäläisten kädenjälkeä 😉✨✌🏻️! #startmeup #liikeideakilpailu #startmeup2017 #joensuu #sanomalehtikarjalainen #graphicdesign #liikeidea #joensuuntiedepuisto #yrittäjyys #näinmeillä #duunihommia #mainostoimistofabrik @tiedepuisto
✨Julki ovat - nimittäin Fastroin uudet verkkosivut! ✨Käyppäs tsekkaa, miten näyttävää jälkeä meidän "veljet" yhdessä Fastroin kanssa ovat saaneet aikaiseksi! #mainostoimistofabrik #fastroi #referenssi #näinmeillä #verkkosivut #lopputulos #yhteistyö #hyväätyötä
Rakkautta tiistaihin YSTÄVÄT 💋#mainostoimistofabrik #ystävänpäivä #valentinesday
Meidän Reetta ja Päivi viettivät tämän torstain Kekäleellä tulevia kampanjoita suunnitellen - so stay tuned! Jotain kivaa on taatusti luvassa 💫😉✨! #kekäle #kekälejoensuu #mainostoimistofabrik #spring #uuttakivaa #tällainentyöpäivä #inspiraatio #yhteistyöonvoimaa @kekale_fi
Ensimmäinen satsi fabriklaisten lempipaikkojen tauluja saapui! Kiitos #punamusta
Se on meikäläisten lukumäärä ja keski-ikä muuttunut moneen otteeseen viimeisen vuoden aikana. Tällä hetkellä tilanne näyttää tältä ✌🏻️✨! #mainostoimistofabrik #voimavara #toimistolla #attheoffice #parasjengi #näinmeillä
Tänään meiltä Anni&Perttu keskustelemassa @karelia_amk tulevaisuuden tekijöiden kanssa #worksmart #kareliaamk #opiskelijayhteistyö
Mikä on päivän väri? Noh, sellainen keltapinkki 💖 #tfwjoensuu #trainingforwarriors #mainostoimistofabrik #treeniä #joensuu
Ilomantsi-nimisessä kokoushuoneessamme tapahtuu: seiniä koristaa nyt uudet taulut ja keskellä valmistuu nykyajan Väinämöinen kuvauksiin 🆒 #kuvaukset #maskeeraus #väinämöinen