Yhteystiedot

Mainostoimisto Fabrik Oy
y-tunnus: 1059043-8

p.0400 997 737 info@fabrik.fi
Nurmeksentie 4, 2. krs, 80100 Joensuu
Kellosilta 7, 00520 Helsinki


Laskutustiedot

Verkkolaskut

FI49 57700 52012 8577 / Osuuspankki (OKOYFIHH) / Finvoice

Paperilaskut

Mainostoimisto Fabrik Oy / Ostolaskut 3557E
PL 72 00521 Helsinki


Jere Lehtosaari Jere
Jere Lehtosaari

asiakkuuspäällikkö
0400 576 576
jere@fabrik.fi

Jonne Martikainen Jonne
Jonne Martikainen

asiakkuusjohtaja
050 505 6990
jonne@fabrik.fi

Pia Kontturi Pia
Pia Kontturi

varatoimitusjohtaja
050 374 9933
pia@fabrik.fi

Perttu Kouvalainen Perttu
Perttu Kouvalainen

toimitusjohtaja
0400 570 270
perttu@fabrik.fi

Marikki van Ooik Marikki
Marikki van Ooik

tuottaja
040 706 8454
marikki@fabrik.fi

Timo Kupiainen Timo
Timo Kupiainen

konseptisuunnittelija
0400 997 757
timo@fabrik.fi

Jonna Ekroos Jonna
Jonna Ekroos

planner
050 597 8183
jonna@fabrik.fi

Mika Sormunen Mika
Mika Sormunen

digital planner
050 525 8970
mika@fabrik.fi

Jenni Huurinainen Jenni
Jenni Huurinainen

copywriter
äitiyslomalla

Reetta Haverinen Reetta
Reetta Haverinen

junior copywriter
050 467 6624
reetta@fabrik.fi

Eeva Pentikäinen Eeva
Eeva Pentikäinen

junior copywriter
0400 997 757
eeva@fabrik.fi

Nina Vartiainen Nina
Nina Vartiainen

talousassistentti
050 343 0201
nina@fabrik.fi

Harri Ryynänen Harri
Harri Ryynänen

chief digital officer
040 562 7009
harri@fabrik.fi

Marika Ailio Marika
Marika Ailio

toimistosihteeri
0400 997 737
marika@fabrik.fi

Ville Timonen Ville
Ville Timonen

AD, luova johtaja
0400 997 757
ville@fabrik.fi

Terhi Korhonen Terhi
Terhi Korhonen

graafinen suunnittelija, valokuvaaja
044 713 5157
terhi@fabrik.fi

Henna Vartiainen Henna
Henna Vartiainen

graafinen suunnittelija
0400 997 757
henna@fabrik.fi

Jenna Kettunen Jenna
Jenna Kettunen

AD-assistentti
0400 997 757
jenna@fabrik.fi

Anni Lampinen Anni
Anni Lampinen

junior copywriter
0400 997 757
anni@fabrik.fi

Krista Saukkonen Krista
Krista Saukkonen

AD-assistentti
0400 997 757
krista@fabrik.fi

Jarmo Jääskeläinen Jarmo
Jarmo Jääskeläinen

web developer
044 366 3805
jarmo@fabrik.fi

Jesse Kivivuori Jesse
Jesse Kivivuori

web developer
044 366 3805
jesse@fabrik.fi

Aki Mustonen Aki
Aki Mustonen

junior web developer
044 366 3805
aki@fabrik.fi

Juuso Perttilahti Juuso
Juuso Perttilahti

web developer trainee
044 366 3805
juuso@fabrik.fi

Joonas Haukka Joonas
Joonas Haukka

digi AD
044 366 3805
joonas@fabrik.fi

Markus Haataja Markus
Markus Haataja

AD
0400 997 757
markus@fabrik.fi

Outi Kuikka Outi
Outi Kuikka

projektipäällikkö
äitiyslomalla

Outi Vornanen Outi
Outi Vornanen

graafinen suunnittelija
0400 997 757
vode@fabrik.fi

Päivi Kaasinen Päivi
Päivi Kaasinen

AD
0400 997 757
paivi@fabrik.fi

Sami Korhonen Sami
Sami Korhonen

AD
0400 997 757
sapa@fabrik.fi

Tuomas Kortelainen Tuomas
Tuomas Kortelainen

video creator
0400 997 757
tuomas@fabrik.fi

Miika Puurunen Miika
Miika Puurunen

video creator
0400 997 757
miika@fabrik.fi

Yhteystiedot

Mainostoimisto Fabrik Oy
y-tunnus: 1059043-8

p.0400 997 737 info@fabrik.fi
Nurmeksentie 4, 2. krs, 80100 Joensuu
Kellosilta 7, 00520 Helsinki


Laskutustiedot

Verkkolaskut

FI49 57700 52012 8577 / Osuuspankki (OKOYFIHH) / Finvoice

Paperilaskut

Mainostoimisto Fabrik Oy / Ostolaskut 3557E
PL 72 00521 Helsinki


Lomasesonki is ON ☉. Ei firman toimisto kuitenkaan tyhjillään seiso, vaikka siltä näyttää. Kyllä täällä jotkut ahertaa! Tässä onkin aiheeseen sopiva arvoitus: bongaa kuvasta, missä @pasiseppanen luuraa! 🤗
🎖Tiimeistä parhain oli viime viikon tiimihaastekilpailussa TEAM X!🎖 Haasteena oli liikkua pe 30.6. ilman moottoriavustusta mahdollisimman paljon - tälle porukalle kilsoja kertyi yhteensä yli 84 km! (Onneksi tiimin @sapakorhonen päätti heittää viikon pisimmän pyörälenkin juuri perjantaina...😅). Tytöt komppasivat toki omilla urheiluillaan ryhmän voittopottia vieläkin paremmaksi. 💪 🎉Onnet jengi!🎉
Etsimme jatkuvasti lisää huipputyyppejä, jotka tervehtivät ilolla kaikkea uutta ja suhtautuvat intohimolla omaan tekemiseensä. Hae meille: www.fabrik.fi/rekry #rekry #työpaikka #wanted #duuni #AD #adassistentti #mainostoimistofabrik #copy #copywriter #koodari #kirjoittaja #piirtäjä #suunnittelija #digisuunnittelija
Jäljet paljastavat, että tässä on ns. "vedetty välistä" 🤔. Harrastetaanko kyseistä toimintaa myös muualla kuin meillä? 😅
👕Uudet tiimipaidat ahkerassa käytössä👕. Suunnittelun takana meidän ihana @jennakettunenn ❤
Meillä oli vähän erilainen juhannuspiknik, koska Suomen kesä.❤ Lisäksi saatiin kypärät, koska "Our brains."❤ Nyt on hyvä kirmata juhannusvapaille.❤
Jokos siellä on juhannussiivous tehty? Täällä puunaustiimi M&J oli jo pölyhuiskan varressa klo 08.09.
☉Joku on jättänyt auronkoisia viestejä tulostinkoppiin☉. Kuka tunnustaa? 😉
Toimistomme sohva on nyt kirjaimellisesti lepopaikka - seiniä koristaa nyt nimittäin kuvakokoelma meidän fabriklaisten "lepopaikoista". On auringonlaskumaisemaa, luontopolkuja, saunanlauteita ja vaikka mitä. Täällä on nyt hyvä hengähtää! ❤
🌼Kesäkukkien istutukset on pian tehty meilläkin - kunnia siitä kuuluu meidän pienelle kesäapulaiselle Pinjalle. Kyllä nyt on piha nättinä!🌼
Työergonomia kuntoon & johdot piiloon. Herra @jabelius tarkistaa lopputuloksen 👀 #mainostoimistofabrik #työergonomia #istuminentappaa #toimistohommia
"Vitsi, kun olisin tiennyt, että nämä olivat mainostoimiston kuvaukset! Olisin voinut näytellä iloista ja onnellista," totesi Emma, 6, Outokummun vanhan kaivoksen melko hyväntuulisen kuvauspäivän jälkeen 😄 #pysykääkuulolla #rikastettu #vanhakaivos #mainostoimistofabrik #kuvaukset
💡Aina ei lamppu syty ja ajatus luista - varsinkaan maanantaiaamuisin.💡Mites siellä?
Marikki sen kertoo: kohta fabriklaisia on jo 41 💕💕💕#mainostoimistofabrik
❤ Rakkautta (ja sydänkarkkeja) päivään - varsinkin niille ihanille, joita äideiksikin kutsutaan ❤.
🎉Kuka arvaa ensimmäisenä näiden kolmen kuvavihjeen perusteella, mikä oli eilisten Fabrik-bileiden teema(maa)?🎉
⛄Lämpömittarin lukemat antoivat vielä viime viikolla ymmärtää, että olisi korkea aika viedä kesäkalusteet jo pihalle. No - eipä ole kiikuissa ollut ruuhkaa viime päivinä. ⛄
Homma hanskassa (ja hanskat hukassa - vai miten sitä sanottiin..?) 👍! #raksalla #mainostoimistofabrik #jyväskylä #duunihommia #keikkaapukkaa #peukku #thumbsup
#itsatrap #dishwashersafe ❓
🎉Yippee! Fluentin uutuuttaan kiiltävät verkkosivut on nyt julki! Käyppäs vilkaisemassa: ➡ fluentprogress.fi Nyt on hyvä lähteä vapun viettoon! 🎉