Yhteystiedot

Mainostoimisto Fabrik Oy
y-tunnus: 1059043-8

p.0400 997 737 info@fabrik.fi
Nurmeksentie 4, 2. krs, 80100 Joensuu
Kellosilta 7, 00520 Helsinki


Laskutustiedot

Verkkolaskut

FI49 57700 52012 8577 / Osuuspankki (OKOYFIHH) / Finvoice

Paperilaskut

Mainostoimisto Fabrik Oy / Ostolaskut 3557E
PL 72 00521 Helsinki


Jonne Martikainen Jonne
Jonne Martikainen

asiakkuusjohtaja
050 505 6990
jonne@fabrik.fi

Pia Kontturi Pia
Pia Kontturi

varatoimitusjohtaja
050 374 9933
pia@fabrik.fi

Perttu Kouvalainen Perttu
Perttu Kouvalainen

toimitusjohtaja
0400 570 270
perttu@fabrik.fi

Marikki van Ooik Marikki
Marikki van Ooik

tuottaja
040 706 8454
marikki@fabrik.fi

Timo Kupiainen Timo
Timo Kupiainen

konseptisuunnittelija
0400 997 757
timo@fabrik.fi

Jonna Ekroos Jonna
Jonna Ekroos

planner
050 597 8183
jonna@fabrik.fi

Mika Sormunen Mika
Mika Sormunen

senior digital marketing specialist
050 525 8970
mika@fabrik.fi

Jenni Huurinainen Jenni
Jenni Huurinainen

copywriter
äitiyslomalla

Eeva Pentikäinen Eeva
Eeva Pentikäinen

junior copywriter
044 713 5157
eeva@fabrik.fi

Nina Vartiainen Nina
Nina Vartiainen

talousassistentti
050 343 0201
nina@fabrik.fi

Harri Ryynänen Harri
Harri Ryynänen

chief digital officer
040 562 7009
harri@fabrik.fi

Ville Timonen Ville
Ville Timonen

AD, luova johtaja
0400 997 757
ville@fabrik.fi

Terhi Korhonen Terhi
Terhi Korhonen

graafinen suunnittelija, valokuvaaja
044 713 5157
terhi@fabrik.fi

Henna Vartiainen Henna
Henna Vartiainen

graafinen suunnittelija
0400 997 757
henna@fabrik.fi

Jenna Kettunen Jenna
Jenna Kettunen

AD-assistentti
0400 997 757
jenna@fabrik.fi

Krista Saukkonen Krista
Krista Saukkonen

AD-assistentti
0400 997 757
krista@fabrik.fi

Jarmo Jääskeläinen Jarmo
Jarmo Jääskeläinen

web developer
044 366 3805
jarmo@fabrik.fi

Jesse Kivivuori Jesse
Jesse Kivivuori

senior web developer
044 366 3805
jesse@fabrik.fi

Aki Mustonen Aki
Aki Mustonen

digital marketing specialist
044 366 3805
aki@fabrik.fi

Juuso Perttilahti Juuso
Juuso Perttilahti

web developer
044 366 3805
juuso@fabrik.fi

Joonas Haukka Joonas
Joonas Haukka

digi AD
044 366 3805
joonas@fabrik.fi

Markus Haataja Markus
Markus Haataja

AD
opintovapaalla

Outi Kuikka Outi
Outi Kuikka

projektipäällikkö
äitiyslomalla

Outi Vornanen Outi
Outi Vornanen

graafinen suunnittelija
0400 997 757
vode@fabrik.fi

Päivi Kaasinen Päivi
Päivi Kaasinen

AD
0400 997 757
paivi@fabrik.fi

Sami Korhonen Sami
Sami Korhonen

AD
0400 997 757
sapa@fabrik.fi

Henni Tuomainen Henni
Henni Tuomainen

AD-assistentti
0400 997 757
henni@fabrik.fi

Tuomas Kortelainen Tuomas
Tuomas Kortelainen

video creator
0400 997 757
tuomas@fabrik.fi

Miika Puurunen Miika
Miika Puurunen

video creator
0400 997 757
miika@fabrik.fi

Laura Karvonen Laura
Laura Karvonen

AD-assistentti
0400 997 757
laura@fabrik.fi

Elina Riikonen Elina
Elina Riikonen

tuottaja
050 530 6809
elina@fabrik.fi

Johanna Pirinen Johanna
Johanna Pirinen

tuottaja
050 375 6951
johanna@fabrik.fi

Sini Heinoja Sini
Sini Heinoja

junior copywriter
0400 997 757
sini@fabrik.fi

Teemu Huuki Teemu
Teemu Huuki

junior copywriter
0400 997 757
teemu@fabrik.fi

Joni Ylimäki Joni
Joni Ylimäki

junior copywriter
0400 997 757
joni@fabrik.fi

Niko Immonen Niko
Niko Immonen

visuaalinen suunnittelija
0400 997 757
niko@fabrik.fi

Yhteystiedot

Mainostoimisto Fabrik Oy
y-tunnus: 1059043-8

p.0400 997 737 info@fabrik.fi
Nurmeksentie 4, 2. krs, 80100 Joensuu
Kellosilta 7, 00520 Helsinki


Laskutustiedot

Verkkolaskut

FI49 57700 52012 8577 / Osuuspankki (OKOYFIHH) / Finvoice

Paperilaskut

Mainostoimisto Fabrik Oy / Ostolaskut 3557E
PL 72 00521 Helsinki


No hei, voiko marraskuista perjantaita paremmin aloittaa kuin juhlimalla rohkeutta?!?! 🥂#kymmenenpistettä #papukaijamerkki #juhlat #mainostoimistofabrik #peoplefirst
⚡️Go hard or go home ja silleen⚡️kiitos ”kevyestä” treenistä @tfwjoensuu, kyllä tää tärinä varmaan huomenissa helpottaa 😅#liikuntapäivä #nopainnogain #mainostoimistofabrik #tfwjoensuu #tfw #sulkahattuun
@kalinkinajulia työharjoittelun rääppiäiset, läksiäiskakkua, eksklusiivinen pipo korville ja lähtölaukaus kohti tulevaisuutta! Onnea matkaan ja tule vielä takaisin! #työharjoittelu #trainee #mainostoimistofabrik #fabriklaiset #pipo
Kuvauspäivä alkaapi kohta puoleen olla pulkassa 🎬 #kuvauspäivä #videoshoot #allasseapool #mainostoimistofabrik
Show them what you're made of 🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄 @tanssikouludream #poledance #mainostoimistofabrik #kymmenenpistettä #papukaijamerkki #mainostoimistofabrik
Hei me #rekrytään ja ollaan mukana #polku17 #yrittäjyysviikko meiningeissä. @puntarikaarenparoni ja @huge_t + jo rekryprosessin läpikäynyt @reettaah
Etsimme digitaalisen mainonnan ja analytiikan osaajia - vähän niin kuin tuo kuvassa höpsöilevä Harrikin. Lue lisää ja hae viimeistään 6.10.2017 ➡️www.fabrik.fi/rekry #mainostoimistofabrik #rekry #rekrytointi #avoimettyöpaikat #digitalmarketing #digiosaaja #markkinointi
Joskus tää työ vie meidät esimerkiksi kruisailemaan keskelle golfkenttiä ⛳️ #kytäjä #kytäjägolf #mainostoimistofabrik #kuvauspäivä
Hyvät harkkarit pääsee Pertun kainaloon, halusivatpa sitä tai ei 😘 #perjantaifiilis #toimistohommia #mainostoimistofabrik #kymmenenpistettä
Ennakointi on kaiken A ja O 🎄 #mainostoimistofabrik #sulkahattuun #joulukuvaukset #kuvaukset #pikkujoulut #photoshooting
Tämä päivä on monin tavoin ihmeellinen. Ensinnäkin tänään on Jeren viimeinen työpäivä Fabrikilla - toivotamme hyvää matkaa uusiin seikkailuihin, Jöpö 🌈 Ja toiseksi: Jonne on leikannut partansa. Luojan kiitos kaulahuivi on vielä tallella 💥 #mainostoimistofabrik #peoplefirst #kymmenenpistettä #papukaijamerkki
"Laita raksi ruutuun, jos keitit pannullisen kahvia."☕ Meille tuli toimistolle "ahkeruustaulukko". Katsotaan kuka saa ensimmäisenä oman rivinsä täyteen 🎖😉! Selvää kilpailuhenkeä on ilmassa, sillä pannu on enää harvoin tyhjillään. Lämmin suositus joka työpaikalle, jossa Moccamasterin äärellä kuullaan usein turhautuneita huokauksia ja epätoivon parkauksia👍.
Meillä miehistä tehdään sulhasia 🎉 paljon onnea @pasiseppanen - ja teitä muitakin varmaan kiinnostaa, millaisen käsittelyn Pasi sai taituri @alobidyammar käsissä! #parta #parturi #häät2017 #papukaijamerkki #sulkahattuun #partakuntoon #mainostoimistofabrik
Ihminen on onnellisimmallaan -- pelatessaan pesistä?!?? Kiitos @joensuunmaila perusteellisesta perehdytyksestä, nyt on hallussa räpsät, kakkostilanteet ja kärkkymiset🥇#pesäpallo #pesiskoulu #joensuunmaila #mainostoimistofabrik #kymmenenpistettä #papukaijamerkki #sulkahattuun #liikuntatunti #joonaspaloiykköselle
Menevää maanantaita ja viikon alkua! 😎 🍌Tämä kaveri löytyi aamulla keittiöstä. Ei näköjään banaanitkaan pysy normaaleina tämän porukan keskellä. 🙈🍌
Rapukausi avattu - ainakin Fabrikilla! Kuvassa olevan lautasen omisti Fabrikin oma @jonnemartikainen 🦂! Kyllä maistui! Kiitos @utranuittotupa upeasta illasta ja herkullisista tarjoiluista! ❤
Arvaa, kuka kuvan ihmisistä on ammattimalli & instatähti 💎 Thank you for your visit and amazing discussion with us @missdeadlyred ❤️ #mainostoimistofabrik #socialmedia #socialmediamarketing #brandcollaboration
Onnea kaikille naistenviikon nimpparisankareille! ❤ Meillä sankarittaria juhlittiin kesäisillä mauilla. Ah, ei ole marjojen ja vaniljajätskin voittanutta 😍 - vai mitä?
Lomasesonki is ON ☉. Ei firman toimisto kuitenkaan tyhjillään seiso, vaikka siltä näyttää. Kyllä täällä jotkut ahertaa! Tässä onkin aiheeseen sopiva arvoitus: bongaa kuvasta, missä @pasiseppanen luuraa! 🤗
🎖Tiimeistä parhain oli viime viikon tiimihaastekilpailussa TEAM X!🎖 Haasteena oli liikkua pe 30.6. ilman moottoriavustusta mahdollisimman paljon - tälle porukalle kilsoja kertyi yhteensä yli 84 km! (Onneksi tiimin @sapakorhonen päätti heittää viikon pisimmän pyörälenkin juuri perjantaina...😅). Tytöt komppasivat toki omilla urheiluillaan ryhmän voittopottia vieläkin paremmaksi. 💪 🎉Onnet jengi!🎉