Yhteystiedot

Mainostoimisto Fabrik Oy
y-tunnus: 1059043-8

p.0400 997 737 info@fabrik.fi
Nurmeksentie 4, 2. krs, 80100 Joensuu
Kellosilta 7, 00520 Helsinki


Laskutustiedot

Verkkolaskut

FI49 57700 52012 8577 / Osuuspankki (OKOYFIHH) / Finvoice

Paperilaskut

Mainostoimisto Fabrik Oy / Ostolaskut 3557E
PL 72 00521 Helsinki


Jonne Martikainen Jonne
Jonne Martikainen

asiakkuusjohtaja
050 505 6990
jonne@fabrik.fi

Pia Kontturi Pia
Pia Kontturi

varatoimitusjohtaja
050 374 9933
pia@fabrik.fi

Perttu Kouvalainen Perttu
Perttu Kouvalainen

toimitusjohtaja
0400 570 270
perttu@fabrik.fi

Marikki van Ooik Marikki
Marikki van Ooik

opintovapaalla


Anni Vento Anni
Anni Vento

tuottaja
044 7305 338
anni@fabrik.fi

Timo Kupiainen Timo
Timo Kupiainen

konseptisuunnittelija
0400 997 757
timo@fabrik.fi

Jonna Ekroos Jonna
Jonna Ekroos

planner
050 597 8183
jonna@fabrik.fi

Mika Sormunen Mika
Mika Sormunen

senior digital marketing specialist
050 525 8970
mika@fabrik.fi

Annika Lius Annika
Annika Lius

markkinointiviestinnän suunnittelija
0400 997 757
annika.lius@fabrik.fi

Annika Martikainen Annika
Annika Martikainen

junior copywriter
0400 997 757
annika.martikainen@fabrik.fi

Eeva Pentikäinen Eeva
Eeva Pentikäinen

junior copywriter
044 713 5157
eeva@fabrik.fi

Nina Vartiainen Nina
Nina Vartiainen

talousassistentti
050 343 0201
nina@fabrik.fi

Harri Ryynänen Harri
Harri Ryynänen

chief digital officer
040 562 7009
harri@fabrik.fi

Ville Timonen Ville
Ville Timonen

AD, luova johtaja
050 4120 368
ville@fabrik.fi

Terhi Korhonen Terhi
Terhi Korhonen

opintovapaalla


Henna Vartiainen Henna
Henna Vartiainen

graafinen suunnittelija
0400 997 757
henna@fabrik.fi

Jenna Kettunen Jenna
Jenna Kettunen

AD-assistentti
0400 997 757
jenna@fabrik.fi

Ville Kivihalme Ville
Ville Kivihalme

Tuotanto-AD
0400 997 757
kille@fabrik.fi

Krista Saukkonen Krista
Krista Saukkonen

AD-assistentti
0400 997 757
krista@fabrik.fi

Jarmo Jääskeläinen Jarmo
Jarmo Jääskeläinen

web developer
044 366 3805
jabe@fabrik.fi

Jesse Kivivuori Jesse
Jesse Kivivuori

senior web developer
044 366 3805
jesse@fabrik.fi

Aki Mustonen Aki
Aki Mustonen

digital marketing specialist
044 366 3805
aki@fabrik.fi

Maria Eronen Maria
Maria Eronen

junior marketing analyst
044 366 3805
maria@fabrik.fi

Juuso Perttilahti Juuso
Juuso Perttilahti

web developer
044 366 3805
juuso@fabrik.fi

Joonas Haukka Joonas
Joonas Haukka

digi AD
044 366 3805
joonas@fabrik.fi

Markus Haataja Markus
Markus Haataja

AD
opintovapaalla

Outi Kuikka Outi
Outi Kuikka

tuottaja
050 544 1134
outi.kuikka@fabrik.fi

Outi Vornanen Outi
Outi Vornanen

graafinen suunnittelija
0400 997 757
vode@fabrik.fi

Päivi Kaasinen Päivi
Päivi Kaasinen

AD
0400 997 757
paivi@fabrik.fi

Sami Korhonen Sami
Sami Korhonen

AD
0400 997 757
sapa@fabrik.fi

Pasi Seppänen Pasi
Pasi Seppänen

graafinen suunnittelija
040 167 5776
pasi@fabrik.fi

Henni Tuomainen Henni
Henni Tuomainen

AD-assistentti
0400 997 757
henni@fabrik.fi

Tuomas Kortelainen Tuomas
Tuomas Kortelainen

video creator
0400 997 757
tuomas@fabrik.fi

Miika Puurunen Miika
Miika Puurunen

video creator
0400 997 757
miika@fabrik.fi

Samuli Kuittinen Samuli
Samuli Kuittinen

photographer
0400 997 757
samuli@fabrik.fi

Laura Karvonen Laura
Laura Karvonen

AD-assistentti
0400 997 757
laura@fabrik.fi

Elina Riikonen Elina
Elina Riikonen

tuottaja
050 530 6809
elina@fabrik.fi

Johanna Pirinen Johanna
Johanna Pirinen

tuottaja
050 375 6951
johanna@fabrik.fi

Sini Heinoja Sini
Sini Heinoja

junior copywriter
0400 997 757
sini@fabrik.fi

Teemu Huuki Teemu
Teemu Huuki

junior copywriter
0400 997 757
teemu@fabrik.fi

Niko Immonen Niko
Niko Immonen

visuaalinen suunnittelija
0400 997 757
niko@fabrik.fi

Yhteystiedot

Mainostoimisto Fabrik Oy
y-tunnus: 1059043-8

p.0400 997 737 info@fabrik.fi
Nurmeksentie 4, 2. krs, 80100 Joensuu
Kellosilta 7, 00520 Helsinki


Laskutustiedot

Verkkolaskut

FI49 57700 52012 8577 / Osuuspankki (OKOYFIHH) / Finvoice

Paperilaskut

Mainostoimisto Fabrik Oy / Ostolaskut 3557E
PL 72 00521 Helsinki


Teimme Konevuokraamo Vatupassille brändiuudistuksen, jossa pääroolissa ovat huiput työntekijät. Yhteistyömme jatkuu ja pääsemme rummuttamaan tärkeää pyrkimystä: kaikilla rakentajilla on mahdollisuus parhaisiin työkaluihin 👐🔧🎉 @konevuokraamovatupassi #mainostoimistofabrik #fabrik #brändiuudistus #brändi #pyrkimys
⚡Sen lisäksi, että Aki tunnetaan puujalkavitsien ja alter egojen erikoismiehenä, tunnetaan myös Akin työ digitaalisen markkinoinnin asiantuntijana aina Kiinassa asti. Akin työnkuva pitää sisällään muun muassa digitaalisen markkinoinnin suunnittelua ja toteutusta, markkinoinnin kohdennusta tarkoille kohderyhmille ja tiimityöskentelyn ohjaamista datan ja tulosten perusteella. Jokainen Akin vaikutusalueelle eksynyt tietää, että miehellä on taito viedä arkisinkin kahvipöytäkeskustelu abstraktion tasolle, jossa liikutaan suurien oivallusten ja eksistentiaalisen kriisin välillä.#fabrik #fabriklainen #mainostoimistofabrik #kymmenenpistettä #papukaijamerkki
⚡Tämä tässä on Henna. Graafisena suunnittelijana Hennan työtä on ajatella, millaisilla väreillä, sommittelulla, typografialla ja kuvilla viestistä saadaan mahdollisimman ymmärrettävä ja vaikuttava. Pienestä koostaan huolimatta Hennalla on suuri auktoriteetti ja kyky viedä asioita eteenpäin. Kun palvelinnatsiksikin kruunattu Henna vaatii asioihin järjestystä, Henna myös kasvaa muita päätä pidemmäksi. Luonteeltaan pohdiskeleva ja harkitseva Henna palkitsee viiltävällä huumorintajullaan ne, jotka uskaltautuvat pintaa syvemmälle.#fabrik #fabriklainen #mainostoimistofabrik #kymmenenpistettä #papukaijamerkki
Luomme parhaillaan uusia nahkoja sulkien kera – ja vähän sisintäkin. Mutta miksi ja ketä? Näistä aloitamme kertomaan jo nyt. ⚡ Tässä on Ville. Ville on Fabrikin luova johtaja, jonka työhön kuuluu loputon määrä luovien tyyppien sparrailua, sinne tänne sinkoilua, tuplabuukkauksia ja pipon asettelua. Ville jaksaa aina kysyä kaikilta kuulumisia ja nauraa huonoille vitseille, vaikka olisi käyttänyt koko edellisen yön asiakkaan visuaalisen ilmeen viimeistelyyn. Koska inspiraatio iskee ja ihmeitä tehdään öisin. Kyseessä on Fabrikin pisin mutta samalla ehkäpä herttaisin tyyppi, joka on varustettu leveillä harteilla ja suurella sydämellä.#fabrik #fabriklainen #mainostoimistofabrik #kymmenenpistettä #papukaijamerkki
Näin valokuvaajamme @samulikuittinen heitti korisukan avauksen kakkosella koriin Fabrikin isännöimässä Katajan puolivälieräottelussa BC Nokiaa vastaan. @katajabasket @bcnokiamiehet #mainostoimistofabrik
Aivan kohta #fabrik #teaser #teeoikein
Mies joka on valmis kaikkeen - kiitos posesta @ilariseppala, kausijulkaisu on nyt uunista ulos 🙌 kuvan otti meidän @samulikuittinen @katajabasket #all41 #korisliiga #joensuu #jääkarhut #mainostoimistofabrik
Tänään oli varsin kelpo keli kuvata Joensuun jääkarhujen avannolla! Syntyi vähän erilaisempia koripallokuvia 😉 @katajabasket #mainostoimistofabrik
🧠REKRY AUKI🧠 #webdeveloper & #digimarkkinoija - teitä odotellaan! ➡️fabrik.fi/rekry #rekry #rekrytointi #mainostoimisto #markkinointitoimisto #markkinointi #duuni #haemeille #haemeilletöihin
Me ollaan aika onnellisia: @jenn1hoo palasi äippälomalta & tänään kaikki saa yllärin salaiselta ystävältään 💕#ystävänpäivä #ihanattyypit #mainostoimistofabrik
Kiitos! Erityisesti @fightbackpekka - sulatit sydämemme 💖 #slapseminaari #kymmenenpistettä #papukaijamerkki
Päivän onnistunein #polaroid @huge_t 📸 #slapseminaari #slap2018 #slap
Kille&co valmiina ikuistamaan kaikki huiput SLAP-vieraat 📸 #slapseminaari #slap2018 #slap #mainostoimistofabrik
AV-velhot Tuomas&Miika #slapseminaari #slap2018 #slap #mainostoimistofabrik
Perttu&opiskelijat ”täpinöissä” #slapseminaari #mainostoimistofabrik
🔜 #slapseminaari #slap2018 #slap
Muutama yö ja Joensuussa kuullaan mm. Finlaysonin Jukka Kurttilaa 🔥💯‼️seuraa tapahtumaa @slapseminaari #slapseminaari
🔝Torstaina on aika herätellä aivonystyrät talviunesta, mukana mm. Kurttila&Hyysalo 🔜 www.slap.fi #slapseminaari #joensuu
Kyllä tyylikäs penaali naisen koulutiellä pitää⚡️Meidän ihana Marikki lähtee opiskelemaan ja palaa 9kk päästä entistä tykimpänä takaisin⚡️#peoplefirst #hyväämatkaa
Tulkoon rakkaus ihmisrintaan, silloin joulu luonamme on!